Nils Jonsson, sideboard, "Trio", Hugo Troeds Bjärnum, 1960-tal.
Fanérad med teak. Mittsektion med 5 lådor flankerad av varsin skjutdörr med bakomvarande hyllor. Etikettmärkt i ena lådan. Bredd 191, djup 45, höjd 71,5 cm.
Något slitage. Fläckar. Smärre fanerskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.