Blomsterdekor i underglasyrblått. Helblonde.
1 sockerskål, modellnummer 1/1113, diameter 11,5 cm.
1 gräddkanna, modellnummer 1/1032, höjd 10,5 cm.
1 tekanna med lock, modellnummer 1/1118, höjd 18 cm.
Smärre ytslitage. Smärre fläckar. Tekannans lock med mindre nagg, kannan med glasyrsprickor undertill, något missfärgad på insidan.