Spegel med förgylld och bronserad ram. Rik dekor av godronner, genombrutet krön med rocailler, blommor och fågel. Höjd 190, bredd 81 cm. Konsolbord med vit marmorskiva. Bredd 74, djup 35, höjd 81 cm.
Något slitage. Skador. Lagningar. Lösa delar, delar av dekorelement saknas.
Brunnsholm, Enköping.