Ett par stämplade Stockholm 1881, troligen verkmästare Louis Constantin Feron under verksamhetsnamnet Gustaf Möllenborg, höjd 25 cm,
Ett par stämplade Stockholm 1870, otydlig stämpel, möjligen AAL/AAC, fylld fot, höjd 26,5 cm,
En ljusmanschett saknas. Åldersrelaterat slitage. Repor. Märken. Något sneda. Fyllda fötter.