Fanerad med lackerad valnöt, ovandel med tre glasade sidor vara dörrarna är på kortsidorna, innanför tre löst liggande hyllplan, underdel med skåp, ej delbart, 116x49x178 cm Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Fanerskador. Renoverad. Instängd lukt.