Kay Bojesen, leksaker, 10 st, Kay Bojesen Design, Danmark.
Trä. Fyra fåglar, två apor, en elefant, en kanin och en björn. samtliga märkta Kay Bojesen Design. Höjd 4-15 cm.
Obetydligt ytslitage. en apa med något mer slitage, fläckar och troligtvis limmad sned fot.