PARTI SILVER, 4 delar, silver, bla Carl Petter Lampa, Stockholm. Mest 1800-tal.

Tespindel resp slev med svarvade träskaft, l 21-24, mindre konturerat fat, rund ockdosa på tre tassfötter, diam 7-12. Tre saltskedar varav två av silver medföljer.

Slitage, bucklor. Dosan med skador.

Utropspris
1 500 SEK