Fanerad i olika träslag, en låda samt två skåp varav ett med tre utdragbara hyllplan, det andra med ett fast hyllplan och ett utdragbart, plakettmärkt, fotodokumentation medföljer, 145x70x75 cm Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Repor. Märken.
Intaget från Tyskland under kriget och sedan i samma familj