Taklampa troligen Orrefors Swedish Grace 1900-talets första hälft
Två öppna kupor av glas varav den innersta i klarglas och den yttersta frostad, för tre ljuspunkter, stomme av mässing, diameter ca 36 cm, höjd inkl upphängining ca 70 cm
Ej funktionstestad. Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.