Kai Kristiansen, hallmöbel, 2 delar, Aksel Kjersgaard, Odder, Danmark, 1969.
Spegel och byrå fanerade med palisander. Stämpelmärkta Furniture Makers Danish Control Aksel Kjersgaard Odder Made in Denmark. Byrå med fyra lådor modell 394. Bredd 117, djup 35, höjd 52 cm. Spegel modell 166. Höjd 105, bredd 59 cm.
Smärre slitage. Märken. Smärre repor.