Elias Modig, konfektkorg, silver, delvis förgylld, S:t Petersburg, 1833.
Invändigt förgylld. Godronnerad dekor, hänkelns fästen med pegaser. Stansad rosenbård. Längd 15 cm. Höjd med uppsvängd hänkel 15 cm. Vikt 220 g.
Elias Modig aktiv 1795-1834.
Ställvis smärre bucklor, lagning under brättet.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.