Fanerat med valnöt. Två dörrar med mörktonat glas, bakomliggande inredning med spegelglas och belysning. En utdragbar skiva, nedtill två lådor. Bredd 79, djup 40, höjd 118 cm. Nyckel finns.
Något slitage. Märken. Smärre fläckar. Smärre fanerskador. Belysning ej funktionstestad.