Med familjen Ehrenborgs vapen,
bestående av;
2 ovala karotter med lock (bottenspricka, nagg),
1 runt uppläggningsfat diameter 33 cm,
2 ovala uppläggningsfat längd 33-44 cm,
1 tillbringare,
1 såsbåt (lagad),
12 assietter,
14 djupa tallrikar (nagg),
16 tallrikar diameter 24 cm
Åldersrelaterat slitage. Lagning. Nagg. Avnött.