Servis porslin 19 dlr "Radiant Basket" Lomonosov 1900-talets andra hälft
Bestående av:
8 koppar med fat höjd 7,5 cm, diameter 14,5 cm
8 assietter diameter 18,5 cm
1 kanna med lock höjd 18 cm
1 sockerskål med lock höjd 10 cm
1 gräddkanna med lock 12,5 cm
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.