Alfredo Sciarrotta, skål, sterlingsilver, Black, Starr and Gorham, USA, omkring 1900-talets mitt
Tre lövformade skålar med kulfot, kopplade med spiralvriden hänkel. Stämplad Black Starr Handmade by Sciarrotta & Gorham 31 sterling, samt varje skål stämplad sterling. Bredd 24, höjd med handtag ca 8 cm. Vikt 330 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.