Bestående av;
3 druvsaxar längd 11-14 cm,
1 griptång längd 24 cm,
1 såssked längd 18 cm (M af Ekenstam),
2 smörgåstänger längd 17-18 cm,
2 serveringsknivar längd 20 cm,
1 par serveringsskedar längd 28 cm (P Hertz Danmark),
1 serveringssked längd 29 cm (W Lyon Göteborg),
1 serveringssked längd 29 cm (JM Corth Nyköping),
9 olika ströskedar längd 18-22 cm.
Vikt ca 1397 gram
Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Repor. Otydliga stämplar.