Hexagonalt ytterfoder med dekor av an blommande trädgård med pioner, krysantemum, louts och prunus, diameter 23 cm.
Urna med underglasyrblå dekor av lotusslingor, höjd 15 cm.
Tedosorna med blomsterdekor i underglasyrblått samt Famille Verte, höjd 9,5-10,5 cm.
Ytterfodret med omfattande lagningar och retuscher, stora nagg under. Nagg. Bränningssprickor. Nötta kanter.