Stolar, 3 st, senbarock, 1700-tal
Bonade med skuren dekor, hög genombruten rygg med balusterformad ryggbricka, svängda framben, svarvat H-kryss, stoppad klädd fast sits, varav en med tageltyg. Höjd 100-103, sitthöjd 43-47 cm.
Lagningar, förstärkningar, sprickor, slitage, renoverade.