Vinbägare, silver, Turkiet, trol sent 1800-tal/tidigt 1900-tal
Invändig förgyllning. Klockformad cuppa med heltäckande graverad dekor, balusterformad stjälk på fot med sex spetsar. Höjd 13, diameter 8 cm, vikt 149 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.