Lockpokaler, 2 st, silver, bl a Carl August Nilsson, Malmö 1885
Den större CA Nilsson, även locket stämplat, den mindre Tyskland silver 830, lock utan silverstämplar. Invändig spår av förgyllning. Höjd 30-37 cm. Total vikt 752 gram.
Den mindre med graverat monogram på livet samt graverad text på locket.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.