Spegellampetter, ett par, för två ljus, Gustaviansk stil, omkring år 1900.
Förgyllda och bronserade. Ramverk med dekor av pärlstav och bandfläta, krön med draperade lagergirlander, snäckformation och bandrosett. Ljusarmar av mässing. 66 x 41 cm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.