Soffa och fåtöljer, ett par, Piiroinen, Salo, Finland.
Stomme av metall med armlän i svärtat trä. Stoppad rygg och sits med svart skinnklädsel. Etikettmärkta Piiroinen. Soffans längd 133, djup 58, sitthöjd 45, höjd 71 cm. Fåtöljernas sitthöjd 42, bredd 60, höjd 74 cm.
Något slitage. Märken. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.