Wilhelm Kåge, skål, "Farsta", signerad Kåge, Gustavsbergs studio 1960.

Blå glasyr. Diameter ca. 19,5 cm och höjd ca. 7,5 cm. Märked Gustavsberg studio Farsta.

Åldersrelaterat slitage. Smutsig.

Utropspris
300 EUR