12 matskedar 22 cm
12 matgafflar 21,5 cm
12 matknivar 25,8 cm
12 bordsskedar 18,3 cm
12 bordsgafflar 18,3 cm
12 bordsknivar 21,5 cm
12 teskedar 14,5 cm
12 kaffeskedar 12 cm
6 mockaskedar 11,3 cm
8 smörknivar 16,5 cm
1 ostkniv 21 cm
1 strösked 16 cm
1 såssked delvis förgylld 20 cm
1 soppslev 35,5 cm
Total vikt inkl rostfria blad 6930 gram.
Schatull i rokokostil i betsad björk, med höga svängda ben, 64 x 51, höjd 86 cm. Nyckel finns.
Smärre bruksslitage.