Ulla Kraitz, Wallenbergs attachéväska
Signerad Ulla Kraitz. Daterad 1998. Något otydligt numrerad 1/25. Brunpatinerad brons, höjd 14 cm, längd 15,3 cm, bredd 5 cm. Stående på lösstenbas, höjd 3 cm, längd 20 cm, bredd 15,5 cm.
Strödda skrapmärken. Ett litet huggmärke vid nedre kanten på framsidan.