Ceramic design by Kyllikki Salmenhaara E1118
Franco Costa F574
Klassiska antikviteter F577
Helsinki Winter Sale F504
Selected Gifts E1128
Curated Timepieces – november F529
Josef Frank med vänner – Winter Edition F534

Jalmari Ruokokoski

(Finland, 1886-1936)
Jalmari Ruokokoski
(Finland, 1886-1936)

Jalmari Ruokokoski, olja på duk, signerad och daterad 1929.

Åkervy. 45 x 55 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Konstnär

Utropspris
350 EUR