Göran Malmvall, bokskåp, 3 st, "KA72", Karl Andersson & Söner
Fanerade med ek. Glasade vitrindörrar med bakomliggande hyllplan. Ett skåp med belysning invändigt. Bredd 79, djup 35, höjd 202 cm.
Ställvis slitage. Fanerskador. Belysning ej funktionstestad. Fläckar.