Johan Hellström, vitrinskåp, "Effect", Åfors Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.
Märkt Åfors Möbelfabriks AB. Teak. Upptill glasat dörrpar framför hyllplan i glas, nedtill lådor och dörrpar med dragknoppar i mässing, framför hyllinredning. Bredd 82, djup 36, höjd 185 cm.
Smärre slitage och märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.