Silver 800.
8 matskedar 22,3 cm
12 matgafflar 21,2 cm
12 matknivar 26 cm
12 bordsgafflar 17,7 cm
12 bordsknivar 21,7 cm
11 teskedar 14,7 cm
12 kaffeskedar 11,7 cm
2 serveringsgafflar 24,6 cm
2 serveringsgafflar 20,3 cm
1 ragusked 26,5 cm
1 sockertång 13 cm
Total vikt inkl rostfria 4740 blad
Smärre slitage, enstaka små bucklor, serveringsgaffel med repor.