Bord, sk halvmånebord, 1800-talets andra hälft.

Ljusgrå, målat. Fällbar skiva (mahogny). Mässingsbeslag. Bredd 91, djup 45 cm (skivan utfälld 90 cm), höjd 67 cm.

Senare målning. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
250 EUR