Ulla Procopé, servis 48 delar, porslin, "Valencia" Arabia.
6 mattallrikar, diameter 26 cm
6 djupa tallrikar, diameter 23 cm
10 tallrikar, 20 cm
4 kaffekoppar med fat
6 tekoppar med fat
Kaffe-/tekanna, sockerskål och gräddsnäcka
2 äggkoppar, höjd 11 cm
3 skärbräden (varav 1 av Gunvor Olin-Grönqvist)
2 salladsskålar, höjd 11 cm, diameter 22 cm
2 skålar, höjd 9 cm, diameter 18 cm
2 terriner med lock, diameter 24 cm respektive 18 cm
2 ljusstakar
Åldersrelaterat slitage. Vissa delar med repor. Kannans lock med spricka.