Bl a kontrollmästare Andrei Kowalskij (1827-56). I form av stolar med graverad dekor och uppfällbart lock. Invändigt spår av förgyllning. Höjd ca 7-7,5 cm. Vikt totalt 196 gram.
Smärre slitage.
Proveniens
Richard Bowens samling (1928-2003)
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.