Nyrokokostil, delvis godronnerade. Kaffekanna med lockknopp i form av blommor. Invändigt förgylld gräddkanna och sockerskål. Graverade monogram undertill. Höjd 10,5-25 cm. Total vikt 1320 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.