Jacob Ängman, bestick Rosenholm 60 dlr silver GAB Stockholm 1950/60-tal
Bestående av;
12 knivar längd 20 cm,
12 knivar längd 16 cm,
12 gafflar längd 17,5 cm,
12 gafflar längd 13,5 cm,
12 skedar längd 18 cm,
total vikt 2454 gram
Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Repor.