Esko Pajamies, fåtöljer, ett par, "Silver Wing", Asko 1970-tal.
Fast, stoppad klädsel i grön textil och konstläder. Roterande, förkromad, centralfot. Sitthöjd 40 cm, bredd 75 cm, totalhöjd 76 cm.
Slitage på baksidan i ryggstödens övre hörn och på armstöden. Repor på foten.