Timo Sarvimäki, figuriner, två st. ryttare, Rörstrand.
Porslin, höjd ca 17 cm, längd ca 21 cm, bredd ca 8 cm respektive höjd ca 20 cm, längd ca 23 cm och bredd ca 8 cm. Monogramsignerade R TS ATELJÉ SWEDEN.
Smärre glasyrmistor och slitage. Smärre missfärgning.