Bestående av;
10 gafflar längd 18 cm (6 NS medföljer).
5 gafflar längd 21 cm (6 NS medföljer),
7 skedar längd 21 cm,
6 skedar längd 18 cm (6 NS medföljer)
4 skedar längd 12,5 cm (3 NS medföljer),
total vikt 1530 gram (NS ej vägt)
utöver detta medföljer bestick i nysilver;
2 smörknivar,
1 ostkniv,
6 knivar längd 22 cm,
6 knivar längd 26 cm,
7 gafflar längd 15 cm,
6 skedar längd 10,5 cm,
2 skedar längd 11 cm.
Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Senare gravyr. Smärre skador.