Ronan & Erwan Bouroullec, bord, Copenhague Table CPH 30, HAY, Danmark.
Ek, ekfaner, svart laminat. Längd 250 cm, bredd 90 cm, höjd 73,5 cm.
Märken på benen. Fläckar. Enstaka ytliga repor.
"Copenhague"-serien formgavs ursprungligen år 2013 för Köpenhamns Universitet.