Fanérad med palisander. Dubbla skåpdörrar med bakomvarande barinredning; ställ för flaskor/glas, hyllor samt lådor. Två utdragbara skivor under skåpdörrarna. Invändigt monterad beslyning. Bredd 100, djup 40, höjd 147 cm. Nyckel finns.
Belysning ej funktionstestad. Krackelyr. Något slitage och märken Smärre fläckar. Enstaka nagg.