Ulla Procopé, servis 42 delar, porslin, "Valencia" Arabia.
5 djupa tallrikar, diameter 23 cm
6 assietter, 19 cm
6 kaffekoppar med fat
Kaffe-/tekannor, 2 st , sockerskålar, 2 st
Serveringsfat, 33 cm
6 äggkoppar, höjd 11 cm
6 äggkoppar, höjd 4 cm
1 kanna
2 skärbräden
salladsskål, höjd 11 cm, diameter 22 cm
uppsatsskål höjd 12 cm, diameter utan hänklar 24 cm
2 lock, diameter 24 resp 25 cm
Åldersrelaterat slitage. Tekannorna saknar lock. Två lock utan serveringsskålen. Andra locket med nagg. Repor. Fläckar. Ett nagg på en äggkopp.