Två kupor av glas, den innersta lätt färgad, den yttre i klarglas med graverad dekor av ansikten, signerad Glössner Co Ulla Skogh, stomme av mässing, diameter kupa ca 28 cm höjd ca 34 cm, total höjd 173 cm
Ej funktionstestad. Anlupen. Repor. Möjligen utbytt strömbrytare.