Olof Ahlberg. Skulpturer, 2 st. Signerade, gips.
Sittande kvinna, gips, höjd 13,5 cm. Signerad Olof Ahlberg och daterad 1912. Stående kvinna med barn, bemålad gips, höjd 40,5 cm. Signerad Olof Ahlberg.
Ytsmuts. Slitage, fläckar och strödda skrapmärken.
Representerad på Nationalmuseum i Stockholm.