Dryckeskanna, silver, barockstil, GAB, Stockholm, 1909.
Cylindrisk form på kulfötter. Dekor av eklöv och medaljong med Gustaf II Adolfs porträtt i profil. Invändigt förgylld. Gåvogravyr. Höjd 20 cm. Vikt 1000 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.