Fanerat i bland annat valnöt. Dekor i intarsia i form av blomster samt schackbräde. Utfällbar skiva klädd med filt. En låda i sarg. Bredd 80 cm, längd 39-80 cm, höjd 75 cm.
Slitage. Fanerskador. Torrsprickor. Lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.