CG Hallberg, kaffeservis, 3 delar, silver, rokokostil, Stockholm 1953
Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål. Invändig förgyllning, bukig form med vridna knäckar, fyra tassfötter, dekor av rocailler. Höjd 9-27 cm, vikt totalt 1190 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.