Matgrupp, 9 delar, gustavians stil, AB Ivar Ericson, sent 1900-tal.
Gråmålat. Bordet med en iläggsskiva. Längd 140-187,5, bredd 95, höjd 72 cm. Bordet etikettmärkt. Stolarna med genomruten rygg samt textilklädda lösa sitsar. Sitthöjd 46, bredd 47, höjd 91 cm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.