Jouni Leino, klädhängare, "Takit", tillverkare Inno, Finland, 2000-tal.
Kromad stål. 6 krokar. Hatthylla i svartbetsat trä. Medföljer 15 st "Takit" R-klädgalgar. Bredd 100 cm, djup 44 cm, höjd 180 cm.
Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är mycket gott.