Johan Rohde, skål på fot, sterling silver Firma Georg Jensen, Köpenhamn modell nr 264
Dekor av druvklasar, diameter 25 cm, höjd 18 cm, vikt 1360 gram
Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Repor. del av dekor saknas.
Gåvoinskription till sjökapten Arthur Frestadius daterad 1918