Kai Kristiansen, skrivbord, Feldballes Møbelfabrik, Danmark, 1960-tal
Fanerad teak, en sida med låda med dokumentmappar och tre lådor, andra sidan med ett öppet hyllplan och två skåp, alla låsbara, 180x85x71,5 cm Nyckel finns.
Bruksslitage. Fläckar. Repor. Märken.