Hans Hopfer, soffa "Mah Jong", Roche Bobois / Missoni 2000-tal.
Modulsoffa, 4 moduler (totalt 7 delar), klädd i tyg från Missoni, etikettmärkt Roche Bobois, varje modul ca 100 x 100 cm, total höjd ca 50 cm.
Något slitage. Smärre fläckar. Vissa knappar saknas samt en knapp lös. En hörnmodul med reva i ryggen.